Total THT578004 Tile cutter – Kenya
KSh17,499.00
Total THT578004 Tile cutter Key features: Tile cutter Max cutting length: 800mm Max cutting thickness: 14mm With: 1 pcs bag Steel base size: 993x165mm 2 pcs steel support frame Thickness of the base: 2.5mm With: 1 pcs tungsten carbide ball bearing blade Blade size: 22×10.5x2mm Multi-function: Direct line cutting, diagonal line cutting With: Aluminium gauge Packed by: Carton bo