Total TW218028 Inverter MMA welding machine 180A – Kenya
KSh20,000.00
Total TW218028 Inverter MMA welding machine 180A Key Features: GBT Inverter Technology Input voltage: 1~220-240V Frequency: 50/60Hz Output current: 15-180A Duty cycle: 180A @ 45% LED display No-load voltage: 89V Max output current: 180A Diameter of electrode: 1.6-4.0mm Features: Anti-stick Hot start Arc-force Includes: 1 pcs Electrode holder with cable 1 pcs Earth clamp with cable
Kenya
Be the first to review “Total TW218028 Inverter MMA welding machine 180A – Kenya” Cancel reply
Category: Starlink Shop Africa
Brand: TOTAL
Related products
Add to cart
About this item
Add to cart
About this item
Standard Kit: High-Speed, Low-Latency Internet (Latest Model)
- Condition: New
- Assembled product length: 25.69in. L x 17.78in. W x 3.84in. H